Dziewczyna i Dragster 3D wkrótce nowy projekt.

Kończę powoli Patmobila i mam już troszkę dość hardsurface, więc czas wrócić trochę do organiki. Następny projekt to będzie kooperacja z Pawlito czyli Pawłem Kotwicą, znajomym z max3d. Paweł już kiedyś proponował taką wspólną pracę, która miała polegać na tym, że on zrobi samochód a ja dziewczynę. To był gdzieś okres wipa mechaniczki, a może później. Wtedy to miał byś samochód z PRL, a dziewczyna jeszcze nie sprecyzowana.

No i chyba powoli będzie się rodził taki projekt, może troszkę inny, bo po negocjacjach ustaliliśmy temat:

  • Samochód: Pontiaca GTO 1965 w wersji dragracer z wielkimi kołami z tylu
  • Dziewczyna – mechaniczka (wiem, znowu mechaniczka) inspirowana modelką Julią Hafstrom.

julia hafstrom modeling reference

Tak szukałem mocno jednego rysunku z deviatarta przedstawiającego współczesną seksowną mechaniczkę, który kiedyś widziałem, ale niestety nie udało mi się znaleźć, więc trzeba było coś wymyślić. [edit: już znalazłem, to na digarcie MISS_MECHANIC ]
Dragracer i musclecary to dość współczesna sprawa. No może najwcześniej lata 60/70, więc szukałem współczesnej inspiracji i pomyślałem o koszulce tank-top przeźroczystej, żeby trochę osłodzić wizerunek grease monkey i jednocześnie żeby nie uciekł kontekst. I tak trafiłem na polaroidy tej modelki, która prócz tego, że fantastycznie wygląda w takiej koszulce, to jeszcze ma bardzo ciekawą twarz, więc będzie się fajnie sculptować.

Tyle o dziewczynie. Co do planu ustalonego jak praca ma wyglądać, to Pawlito zrobi samochód z otwartą maską, żeby było widać silnik. Ja zrobię moją grease monkey, żeby się mogła nachylić nad silnikiem. Ustalimy skalę i wspólny kadr i wymienimy się modelami, a każdy z nas zrobi sam materiały (Pawlito chyba w 3ds max + V-ray a ja w Blender/cycles). Fajnie będzie porównać te rendery.

Dla mnie będzie to odpoczynek od „twardych powierzchni” i okazja do kolejnej konfrontacji z realistycznym portretem i to tym razem trudniejszego, bo w ubraniu. Już nawet zrobiłem przymiarki do tego, jak zrobić taką koszulkę.

tank top material nodes setup

tank top material nodes setup

Na razie przygotowania. Jeszcze trochę potrwa kończenie naszych projektów, ale już nie mogę się doczekać